Rejestr dłużników

Rejestr dłużników

Na czarną listę dłużników dotrzeć może każdy. Wystarczy zaledwie nieszczęśliwy splot wypadków, zawirowań życiowych, niesprzyjających okoliczności i stajemy się numerem na tej liście. Co gorzej, powinniśmy być poprzez długaśny czas nieświadomi zarejestrowania na czarnej liście dłużników. Choć jest obowiązek powiadamia ludzi poprzez jednostkę, jaka zgłasza ludzi do takiego rejestru, jest to rzadko praktykowane.

Długi

Dług nieprzekraczający 200 zł. zostanie przyczyną nieszczęścia którym to może zostać wyszukanie się na liście dłużników. Zatem będą wystarczające dwa niezapłacone rachunki telefoniczne na wymienioną powyżej sumę i problem gotowy.

Może się też tak czy owak nieszczęśliwie zdarzyć, złodziej posługując się ukradzionymi nam dokumentami, zafunduje na nasze konto ważne długi. Co gorzej zgłoszenie zaginięcia dokumentów nie zabezpiecza człowieka przed wpisaniem na taką bazę, machina procedury jest bezlitosna oraz ślepo działa według ustalonych procedur.

Pocieszeniem w naszym mniemaniu jest fakt, iż nie właściwie każdy może wpisać ludzi na ewidencję dłużników, takie ustawodawstwo należy się jedynie spółkom telekomunikacyjnym, spółdzielniom mieszkaniowym, bankom, telewizjom kablowym, spółkom ubezpieczeniowym, przedsiębiorstwom komunikacji miejskiej, spółkom oferującym kredyty, biurom maklerskim a także spółkom windykacyjnym.